17.12.14
В Україні з'явився перший скрол на сонячних батареях

Сучасний носій зовнішньої реклами міського middle-формату встановлений на бульварі Лесі Українки в Києві. У темну пору доби конструкція освітлюється від 2 полікристалічних сонячних батарей сумарною потужністю 500 Вт.
Сучасний носій зовнішньої реклами міського middle-формату встановлений на бульварі Лесі Українки в Києві. У темну пору доби конструкція освітлюється від 2 полікристалічних сонячних батарей сумарною потужністю 500 Вт.

Найбільший національний оператор зовнішньої реклами Група Компаній «РТМ-Україна» ввела в постійну експлуатацію скрол на сонячних батареях. До цього протягом 1 місяця оператор тестував використання сонячних батарей на динамічних носіях в Києві.

Для випробування свідомо був вибраний найменш сонячний період року, традиційно з листопада по лютий, щоб перевірити роботу конструкції в гранично несприятливих умовах. У цей час, при мінімальному коефіцієнті інсоляції (приблизно 4) фотоелектричний модуль перетворює сонячну енергію в електричну сумарною потужністю близько 1,5 кВт на день. Це дозволяє освітлювати конструкцію в темний час доби і забезпечити ротацію декількох рекламних сюжетів. Навесні і влітку, коли коефіцієнт інсоляції досягає 10, потужність перетвореної енергії буде тільки підвищуватися.

Оператор зовнішньої реклами «РТМ-Україна» протягом півроку проводить експериментальну установку сонячних батарей на свої динамічні носії. У Миколаєві та Вінниці вже працюють по 1 призмі, в яких система приводу і освітлення приводяться в дію за допомогою трансформованої сонячної енергії. Компанія приділяє особливу увагу освітленню своїх конструкцій, розуміючи значимість світла для рекламодавців, а також те, наскільки важливо якісне освітлення вулиць наших міст при мінімально допустимій витраті електроенергії.

Скроли, що є рекламними носіями середнього міського формату, особливо ефективні як елемент додаткового освітлення вулиць: всередині конструкцій знаходяться сучасні енергозберігаючі світлодіодні лампи (використовуються світлодіоди з високим CRI-індексом передачі кольору), що дають рівномірне і дуже насичене світло. Успішне застосування сонячної енергії на скролах робить цей тип рекламного носія ще більш перспективним для міст України.